Rady jak se jednoduše naučit anglicky online a zdarma

Angličtina online (úvodní stránka)Jak se jednoduše naučit anglicky online a zdarma – Angličtina není pro Čechy rozhodně jednoduchý jazyk a během studia narazíte na mnoho úskalí, pokud si necháte poradit od zkušených lektorů angličtiny, tak si studium můžete alespoň trochu usnadnit.

Jak se jednoduše naučit anglicky? – Poctivost

Pokud máte v plánu udělat v angličtině znatelný progres, tak k tomu přistupujte s maximálním nasazením. V případě, že se angličtině věnujete půl hodiny za týden, tak nečekejte výrazné zlepšení. Nejlepší by samozřejmě bylo zabalit si kufr a odletět na půl roku do Anglie, kde by Vás okolnosti donutily se anglicky naučit. Ne všichni mají tuto možnost, a proto se pro opravdu znatelný posun doporučuje alespoň půl hodina za den. Pokud to Vaše situace umožňuje a můžete se angličtině věnovat více, tak bude jenom dobře pro Vás.

Jak se jednoduše naučit anglicky? – Angličtina je prostě divná

Ano je to tak, ne každý si to umí přiznat, když je angličtina jeho „chlebodárce“, ale pokud akceptujete fakt, že angličtina nemá logiku a je to divný jazyk, tak se Vám bude učit daleko jednodušeji. Z vlastní zkušenosti vím, jak studenty rozhodí, že něco dalšího v angličtině zase nemá logiku (a že se to stává často). Pokud si Váš mozek zpracuje fakt, že tam logiku není třeba hledat, tak se tím jednoduše rozhodit nenecháte.

Angličtinu si budete muset zapamatovat

Tento odstavec volně navazuje na ten předchozí. Jak již bylo napsáno, tak ne všechno má v angličtině logické vysvětlení a proto často dojdete k tomu, že je lepší se danou problematiku naučit zpaměti, než v tom hledat „logiku“ a pak se učit tolik výjimek, že to zabere dvakrát více času.

Správnou odpověď najdete v otázce

Ano zní to sice jednoduše, ale je to tak. Často se v odpovědi používají podobná slovíčka, a pokud se v dané problematice trochu orientujete, tak správnou odpověď vymyslíte i bez detailní znalosti. Příkladem může být otázka: „Does he learn English?“ a odpověď: „Yes, he does.“ Dvě ze tří slov odpovědi jsou stejné, jako se nachází v otázce.

Někdo může namítnout, že to není to recept na všechny otázky v angličtině a bude mít jistě pravdu, ale pokud si uvědomíte zde uvedený fakt, tak Vám to může studium zjednodušit. Pokud ne studium, tak Vám to může pomoci u písemky nebo zkoušky.

Přestaňte se angličtinu „jen učit“ a začněte ji používat

Jedná se o změnu, která Vám zvedne Vaše anglické sebevědomí. Co tím přesně myslím? Přestaňte o sobě uvažovat jako o studentu angličtiny, ale jako o někom kdo mluví anglicky. Nemusíte mluvit plynule anglicky, aby jste se dostali do tohoto stadia, kdy je potřeba začít angličtinu používat.

Příklad použití  … pokud Vás na ulici osloví cizinec a anglicky Vás požádá o radu, tak správná odpověď je, že mu rádi pomůžete a ne že řeknete: neumím dost dobře anglicky. Právě tyto situace Vám mohou zvednout sebevědomí, že se Vám něco povedlo vyřešit v angličtině.

Vyhledávejte kontakt v angličtině

Volně navážu na minulý odstavec … pokud se chcete v angličtině zlepšovat, tak vyhledávejte kontakt s angličtinou všude, kde to jde. Nemusíte turistovi jen poradit správnou cestu, ale můžete se třeba ještě zeptat, jak se mu u nás líbí, odkud je a nebo třeba co by Vám doporučil, až pojedete do jeho země. Možností je nekonečně mnoho, tak zkuste aspoň něco J.

Je důležité u učení angličtiny dělat to co Vás baví

Je mi jasné, že pokud dostanete tři úkoly do angličtiny, tak s toho asi nebudete skákat radostí do stropu, ale učení angličtiny může probíhat i jinak. Můžete se u toho třeba dívat na film. Ze začátku si tam dáte české titulky, později přepnete na anglické titulky a nakonec už titulky nebudete vůbec potřebovat.

Máte kamarády, kteří se taky učí anglicky? A jak často s nimi komunikujete? Pokud často a můžete s nimi komunikovat v angličtině, tak to udělejte. Pokud si budete psát pár vzkazů anglicky denně, tak Vás to posune v angličtině dopředu.

Hledáte informace na internetu? Zkuste informaci sem tam najít v angličtině.

Učte se slovíčka efektivně

Pokud se naučíte nové slovíčko, tak ho pak nezapomeňte používat. Jedná se o častý problém téměř všech studentů. Na písemku se naučí spoustu nových slovíček, ale pak je postupně zapomínají. Kdyby je použili, tak by je nezapomínali. Pokud se tedy naučíte nové slovíčko, tak tomu jděte naproti a snažte se ho používat. Věřte mi, že pokud nové slovíčko použijete během prvního týdne pětkrát, tak se tím výrazně zvedne pravděpodobnost toho, že ho nezapomenete.

Méně gramatiky a více mluvení

Toto není rada, která by platila obecně. V případě, že se učíte na písemku nebo na zkoušku, tak je Vám tato rada k ničemu a gramatiku se prostě učit musíte! Ale v případě, že je Vaším cílem se naučit anglicky komunikovat, tak gramatikou neztrácejte zbytečně moc času. Často se stává, že anglickou gramatiku neznají dokonale ani rodilý mluvčí, takže pokud potřebujete umět mluvit a pohotově reagovat, tak tomu přizpůsobte i Vaše studium.

Nebojte se mluvit

O tom, že ze všeho nejdůležitější dovednost je komunikace asi není třeba moc polemizovat i když se jistě najdou výjimky, tak obecně platí, že nejvíce lidí potřebuje angličtinu pro komunikaci mluvenou formou. Proto se při studiu angličtiny nebojte mluvit. Často se setkávám se studenty, kteří něco neřeknou jen proto, že se bojí, že řeknou větu s chybou. Je dobré si uvědomit, že je lepší říct větu s chybou, kterou posluchač pravděpodobně pochopí, i když je v ní chyba, než neříct vůbec nic.

Jak se jednoduše naučit anglicky?

Angličtina online a s úsměvem – To jsou krátké úsměvné texty na www.Anglina.uNas.cz, které Vám snad trochu odlehčí od náročného studia angličtiny.

Angličtina online a zdarma - Jak se jednoduše naučit anglicky online a zdarma - na www.Anglina.uNas.cz - english jokes zdarma  - jak se naučit anglicky jednoduše
Angličtina online a zdarma – Jak se jednoduše naučit anglicky online a zdarma – na www.Anglina.uNas.cz – english jokes zdarma

Zároveň je to naše malá odpověď na to jak se jednoduše naučit anglicky …

Matematika online

Matematika online, kalkulačka online, řešené příklady – to je Math.Kvalitne.cz


What now?

a - a few - a little - a lot - a lot of - a.m. - above - across - all - all day - always - am - among - Amphibian - an - Animal - any - April - are - Art - at - at - August - Bathroom - be - be going to - behind - below - between - billion - Bird - Body - Box - Buildings - by - Camping - can - can not - can`t - Capitalization rules - Car - Castel - Celebration - Clothes - Colors - Cooking - countable nouns - Country - daily - December - dislike - do - each - eight - Elements - eleven - every - every day - Family - Farm - February - Feelings - few - first conditional - Fish - five - Flower - Food - four - four times - frequently - Friday - from - Fruit - Furniture - Geography - going - going to - half - hardly ever - have - have got - Health - her - his - Holiday - House - how - how - how far - how many - how much - how often - hundred - Character - in - in - in front of - is - its - January - Job - July - June - Kitchen - let us go - like - little - lots of - make - Mammal - many - March - Math - May - million - Monday - Money - monthly - much - must - my - near - need - never - next to - nil - nine - no - no - none - normally - nougth - November - o`clock - occasionally - October - often - on - on - on the top of - once - one - onto - opposite - our - over - p.m. - past - Phrasal verbs - Plant - Post - Present perfect simple - present simple - quarter - rain - rarely - regularly - Restaurant - Saturday - say - Science - Sea - second conditional - seldom - September - seven - Shapes - should - School - six - snow - so - some - sometimes - Space - Sport - such - sun - Sunday - tell - ten - that - the - their - there are - there is - these - third conditional - this - those - thousand - three - three times - through - Thursday - Time - to be - Tools - towards - Transport - Tree - Tuesday - twice - two - uncountable nouns - under - usually - Vegetable - was - Weather - Wednesday - were - what - when - where - which - who - whole - why - will - won`t - would like - yearly - your - zero - zero conditional

Kontakt:

anglina.unas@email.cz